Uwagi na temat Nettle Ale i Drinkmate

Opublikowano 2 czerwca 2019 r. przez wooddogs3 w fermentacja, ogrodnictwo frontowe, zioła, domowa produkcja żywności, rośliny wieloletnie, zrównoważone, bez kategorii, gospodarstwa miejskie. Tagi: browarnictwo, Karbonizacja, Drinkmate, domowe winiarstwo, lokalna żywność, piwo pokrzywowe, piwo pokrzywowe, pokrzywa, permakultura, Stinger Brew, pokrzywa, zrównoważone, osada miejska.

Jedną z największych zalet posiadania aktywnego ogrodu permakulturowego jest to, że jesteś otoczony przez fantazyjne rośliny na wszystkich etapach wzrostu, co zachęca Cię do czytania i eksperymentowania. Kilka miesięcy temu przyłapałem się na tym, że patrzę na moją zdrową grządkę pokrzywy, gdzie pokrzywy miały prawie metr wysokości i znacznie przekroczyły fazę zieloną, i zastanawiałem się, co można z nimi zrobić. Poszperałam w Internecie i natknęłam się na brytyjskie przepisy. piwo pokrzywowe. Ciekawiło mnie to, ponieważ woda do zaparzania pokrzywy ma mocny i charakterystyczny smak i chociaż nie wydaje mi się to zbyt przyjemne, ludzie zgłaszali, że lubią taki zakwas. Tak czy inaczej, nie zaszkodzi spróbować. Zacząłem od trzech galonów wody w moim dużym zbiorniku i zebrałem (w wytrzymałych skórzanych rękawicach) wierzchołki około 75 pokrzyw. Dodałem też 10 dużych liści chmielu i 10 dużych liści winogron Concord, bo gdyby piwo było paskudne, zawierałoby przynajmniej trochę resweratrolu i chalkonu. Gotowałem to wszystko na pełnym ogniu przez piętnaście minut, a następnie pozostawiłem do ostygnięcia. Usunąłem cały materiał roślinny za pomocą chochli z sitkiem, odcisnąłem pozostałą wodę, włożyłem ją z powrotem do garnka i nakarmiłem kurczaki sprasowaną masą liści. Nie ma sensu marnować tych składników odżywczych.
Warzę instynktownie, a nie według przepisu i uważam, że najważniejszy jest kolejny krok: SKOSZTUJ SCHŁODZONĄ WODĘ I PRZEMYŚL O SMAKU, zanim zaczniesz aromatyzować płyn. Słodycz ulegnie fermentacji, dlatego ważne jest, aby nie uważać jej za część gotowego smaku. Nie myśl w kategoriach przepisu, który czytasz. Zastanów się, czego potrzebuje, aby poprawić smak i spróbuj to zapewnić. Sok ten nie był obiecujący, miał mocny pokrzywowy smak i niewiele więcej. Brakowało mu kwasowości, więc dodałam sok z czterech pomarańczy i jednej cytryny, żeby nadać mu subtelną, ale przyjemną kwasowość. Zdecydowałem się na mocny aromat ziołowy i dodałem duży liść i łodygę arcydzięgla, które pozostały w fermentorze podczas pierwotnej fermentacji. Dodałam także wyciśniętą skórkę z jednej z pomarańczy. Jeśli to zrobisz, użyj produktów organicznych. Następnie musiałem dać zwierzętom drożdżowym coś do jedzenia. Dosłodziłem galon wody funtem organicznego cukru i dodałem drożdże przeznaczone do twardego cydru do końcowego poziomu alkoholu 4-5%, nieco powyżej poziomu piwa. Wszystko to trafiło do głównego fermentora i tam wesoło bulgotało przez kilka tygodni. Gdy bulgotanie osłabło, umieściłem go w czystym wiadrze fermentacyjnym, pozostawiając liść i korę arcydzięgla wraz z osadem. W tym momencie spróbowałem piwa i ku mojemu zdziwieniu charakterystyczny posmak pokrzywy zniknął całkowicie. Poczułem aromatyczny smak pomarańczy, lekką cierpką goryczkę z dzięgielu i liści chmielu oraz ogólnie lekki ziołowy posmak, a piwo smakowało przyjemnie, choć wciąż surowo i niedokończone. Po kolejnych dwóch tygodniach umieszczono je w beczce i gazowano. Schłodzone i gazowane, stało się jedną z naszych ulubionych opcji na szybką szklankę czegoś do picia wieczorem. Ma bardzo niską zawartość alkoholu i dobrze komponuje się z lekkimi posiłkami, takimi jak sałatki. Smakuje lepiej, gdy jest lekko słodzona kroplą lub dwiema płynnej stewii lub podobnego dodatku dodanego do szklanki. Tak nam się spodobało, że natychmiast zacząłem kolejną partię o nazwie Stinger Brew II, ale tym razem pominąłem pomarańcze i dodałem sok tylko z jednej cytryny do 4-litrowej porcji. Kiedy pierwotna fermentacja zakończy się i przeniosę go na drugą fermentację, spróbuję i zobaczę, czy potrzebuje większej kwasowości. Planuję wysuszyć chmiel na tym etapie, ponieważ mój chmiel powinien w tym momencie być w pełni rozkwitu. Stinger I będzie bardziej przypominał lekkie ziołowe wino, natomiast Stinger II będzie bardziej przypominał lekkie real ale. Jeśli naprawdę chcesz, żeby rosół smakował jak piwo, a nie wino, możesz użyć syropu słodowego lub ekstraktu słodowego do osłodzenia bulionu, ale bardziej podoba mi się winna jakość wynikająca z użycia cukru.

Zatem, jak zawsze powtarzam, przyjmijcie eksperymentalną naturę gotowania, warzenia piwa, ogrodnictwa i życia. Gdybym miał to zrobić komercyjnie, musiałbym dokonać bardzo precyzyjnych pomiarów zgodności między partiami i starać się, aby każda partia była dokładnie taka sama jak poprzednia, ponieważ tego oczekują klienci. Ale moje składniki są różne, mój proces jest różny, jestem zmienny i nie chcę dwóch partii, które smakują tak samo. To takie wyzwalające. Uwolnienie się od tyranii przepisu to jedna z najlepszych rzeczy, jaka może spotkać kucharza i piwowara.

Piwo, wino i miód pitny można gazować, posypując je odrobiną cukru, wlewając do butelek z klapką i zostawiając, aby odpoczęły. Ale są prostsze i bezpieczniejsze sposoby. Jeśli chcę dużą porcję napoju gazowanego, mój mąż ma beczkę przygotowaną do schładzania i nasycania dwutlenkiem węgla 5-galonowych beczek, a następnie gazowany jest wydawany przez kran. Jest to bardzo wygodne, ale nie trzeba dodawać, że niekoniecznie potrzebujesz 5 galonów czegokolwiek. W takich przypadkach używam Drinkmate. To sprytne urządzenie do nasycania dwutlenkiem węgla, które wykorzystuje mniejsze kanistry CO2 i specjalne butelki do nasycenia litra lub mniej w ciągu zaledwie kilku minut. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń nasycających wodę i wszystkie sprawdzają się doskonale w przypadku wody gazowanej. Drinkmate wyróżnia się tym, że nasyca gazem wszystkie rodzaje płynów. Sok gazowany może być pyszny, jeśli pije się sok owocowy, wydaje mi się, że musowana herbata miętowa latem też byłaby pyszna. Więcej o urządzeniu przeczytasz więcej Tutaj. Jeśli chcesz kupić, możesz Tutaj. Zamienne zbiorniki CO2 są dostępne w Bed Bath and Beyond, a puste zbiorniki można wymienić na nowe za połowę ceny. Zamów kilka dodatkowych butelek przy zamawianiu Drinkmate. Zauważyłem, że ogólnie piję więcej wody, gdy mam w lodówce zwykłą wodę gazowaną, a woda gazowana smakuje lepiej do posiłków niż zwykła woda. Nasycenie wydobywa również smak kefiru wodnego, którego robię w dużych ilościach. Jest pyszne z kroplą słodzika lub bez.

Categorized in: